Nyílászárók beépítése gipszkartonos helyreállítással
Nyílászárói lecserélésére készül? Mi nem árulunk zsákbamacskát. A nyílászárók beépítése, amennyiben nem új nyílásba történő beépítésről van szó vagy panellakásról, a legóvatosabb munkavégzés mellett is sérülésekkel, roncsolódásokkal jár, a falkáváról lehullik a vakolat, amit számos cég nem említ meg ügyfeleinek.
A Fensterimpex Kft.-nél arra törekszünk, hogy ne érje semmiféle kellemetlen meglepetés megrendelőinket. Természetesen, mint a nyílászárókkal kapcsolatban mindenre, erre is kínálunk megoldást. Igény szerint a nyílászáróit gipszkartonos helyreállítással építjük be.
A nyílászárók beépítése során keletkező sérülések különböző faltípusnál:
- Panel ház: a felfelület kis mértékben, vagy egyáltalán nem sérül, nincs szükség gipszkartonos helyreállításra
- Téglaépítésű ház: Egyesített szárnyú vagy Thermoplan ablakok esetén a falfelület kis mértékben, vagy egyáltalán nem sérül, a sérülést takarólécezéssel orvosoljuk. Gerébtokos vagy pallótokos ablakok esetében viszont, főként ha felső (belső) redőnydoboz is van a falfelület közepes vagy nagymértékben sérülhet, itt szükség van a nyílászárók beépítését követően gipszkartonos helyreállításra, valamint a régi redőny helyének eltüntetésére, dobozolására is.
Gipszkartonos helyreállításnak (száraz vakolás) számos előnye van:
- esztétikusabb élek és falkávák alakíthatóak ki
- a munka gyorsabb és tisztább
- az új ablak nem sérül a helyreállítás során
- a régi falfelülettel kiválóan, repedések nélkül összedolgozható
- öntartó szerkezetet lehet képezni vele (ez fontos a régi belső tokos redőnyszekrények cseréje után, mert az új redőnydoboz nem terhelhető)
- festőre az ablakcsere után nem lesz szükség, festésre előkészített falfelület képződik.
- gazdaságos, költséghatékony megoldás
Az nyílászárócsere folyamata megegyezik a nyílászárók beépítése régi szerkezet kibontásával menüpont alatt ismertetettekkel, így itt most magáról a gipszkartonos helyreállításról írunk bővebben:
Gipszkartonos helyreállítás lépései:
- Az UD és CD profilokból álló „keretet” dübelekkel rögzítjük
- A keretet feltöltjük hőszigetelő anyaggal, hogy a szerkezet hőszigetelő képessége ne csorbuljon.
- Méretre vágjuk a gipszkarton táblákat
- A precízen méretre vágott gipszkarton elemeket csavarokkal a kerethez rögzítjük.
Miután felhelyeztük a gipszkartont elvégezzük kétszeres gletteléssel a hézagolást, amit a pozitív éleknél élvédők használatával egészítünk ki. Így kapunk egy festésre előkészített, esztétikus, gipszkartonnal helyreállított falkávát.
Amennyiben további kérdések merülnek fel Önben a gipszkartonos helyreállítással kapcsolatosan, hívjon minket bizalommal.